Ogród zimowy – wady i zalety

Ogrody zimowe przyciągają uwagę i stanowią bardzo efektywny dodatek do domu. Jednak w ich przypadku wymienia się nie tylko zalety, gdyż wymagają sporych nakładów finansowych i wiążą się z dodatkową pracą. Dlatego przed podjęciem decyzji o budowie ogrodu trzeba poznać wszystkie wymagania, konieczne zabiegi oraz ilość pracy.

Ogrody zimowe prezentują się bardzo atrakcyjnie i stanowią cenny dodatek do domu.  Powiększają powierzchnię użytkową, a domownicy zyskują nową strefę przeznaczoną do relaksu i odpoczynku, a także przyjmowania gości. To bardzo ważna cecha w przypadku niewielkich domów, ogrody zimowe sprawdzają się także w przypadku tak zwanych nieruchomości szeregowych. Wyznaczona część domu ułatwia relaks i odpoczynek, a skorzystanie z odpowiednich materiałów sprawia, że można używać go przez cały rok. Ogród zimowy przyczynia się do poprawienia mikroklimatu oraz bilansu cieplnego, co przekłada się na sporą oszczędność. W domu zwiększa się natlenienie, a poziom wilgotność zostaje wyrównany. To miejsce, w którym może znaleźć się wiele orientalnych roślin oraz kwiatów.

Z kolei wśród wad na pewno trzeba wymienić duże nakłady pracy związane z zimowym ogrodowej. Składa się głównie z okien, które wymagają regularnego mycia, a z kolei rośliny potrzebują wody, nawożenia, czasem również odżywek. Trzeba je przycinać i opiekować się nimi przez cały rok, dlatego ogród zimowy to opcja, której nie poleca się osobom spędzającym cały dzień w pracy albo udającym się w częste podróże. Dochodzi do tego konieczność regularnego wietrzenia oraz regulowania nasłonecznienia (szczególnie latem). W trakcie zimowych miesięcy trzeba pamiętać o konieczności ogrzewania pomieszczenia, w przeciwnym wypadku rośliny nie przetrwają surowych warunków pogodowych panujących od listopada do marca.

Ogród zimowy prezentuje się bardzo atrakcyjnie, ale wiąże się z dużą ilością pracy oraz sporymi nakładami finansowymi (trzeba kupić materiały o właściwościach termoizolacyjnych, rośliny oraz odpowiednie wyposażenie). Najlepiej sprawdza się hartowane szkło oraz profile wykonane z najlepszej jakości materiałów – to wszystko dodatkowe koszty.

Zamów Wycenę