Co warto wiedzieć o ciepłym montażu okna?

Ciepły montaż okien – nazywany również warstwowym – staje się coraz popularniejszym rodzajem montażu okien. Ten rodzaj wykonywany jest jedynie za pomocą piany montażowej. Na ten ciepły montaż okien powinniśmy się zdecydować zwłaszcza, jeśli mamy energooszczędne okna. Warto wiedzieć, że montaż okien energooszczędnych nie ma żadnego sensu, jeśli nie zadbamy o ich prawidłowy montaż.

Aby okna energooszczędne mogły zapewniać deklarowane parametry termoizolacyjne, niezbędne jest prawidłowe uszczelnienie jego połączenia z murem. Jeśli o to nie zadbamy, narazimy warstwę termoizolacyjną na wilgoć, a co za tym idzie – straci ona swoje właściwości izolacyjne. Dlatego właśnie zalecany jest ciepły montaż okien, który zapewni uszczelnienie warstwy izolacyjnej w złączu okiennym z obu stron.

Ciepły montaż okna polega na zastosowaniu trzech warstw uszczelniających: środkowej, wewnętrznej i zewnętrznej. Warstwa środkowa to izolacja termiczna – jest wykonywana z piany poliuretanowej, natomiast jeśli chodzi o warstwę wewnętrzną to jest ona paroszczelna. Warstwa zewnętrzna jest paropuszczalna i jej zadaniem jest chronienie izolacji przed wilgocią.

 

Zamów Wycenę