Dlaczego okna zamarzają od zewnątrz?

Zima to czas, kiedy możemy łatwo sprawdzić stan naszej stolarki okiennej. Zapewne niejednokrotnie widziałeś, jak Twoje okna zamarzają. Na pewno przeszło Ci przez myśl – czy tak powinno być? Uspokajamy – tak, jest to zjawisko naturalne. Jednak, dlaczego tak się dzieje?

Przede wszystkim musisz wiedzieć, że zamarzanie okien od zewnątrz to zaleta. Z całą pewnością nie jest to powód do zmartwień! Gdybyśmy mieli wytłumaczyć to w jednym zdaniu, dlaczego tak się dzieje, to zrobilibyśmy to tak: zamarzanie okien od zewnątrz oznacza, że ciepło nie ucieka z Twojego domu.

Ze zjawiskiem zamarzania okien od zewnątrz zazwyczaj mają do czynienia posiadacze najlepszych okien energooszczędnych i pasywnych. Zamarzanie szyb to naturalne zjawisko, które świadczy jedynie o tym, że stan naszej stolarki jest doskonały – tzn. wyróżnia się doskonałą szczelnością okien. Jednak czym to jest spowodowane?

Zamarzanie szyb od zewnątrz jest spowodowane wysoką różnicą temperatur między wnętrzem budynku a powietrzem na zewnątrz. Warto jednak mieć na uwadze, że zamarzanie szyb od wewnątrz jest nieprawidłowe – wtedy może to świadczyć o tym, że jakość naszej stolarki okiennej jest zwyczajnie niska.

Zamów Wycenę